Templates by BIGtheme NET

Roma mbetet e vetmja pistë për Hysajn por Napooli kërkon 20 milionë euro

Roma mbetet pista e vetme për Hysajn por Napoli kërkon 20 milionë që stepin kryeqytetasit.

Kjo shifër e ekzagjeruar vazhdon të largojë pretendentë për kartonin e lojtarit shkodran, që sipas agjentit të tij, është në ditë e fundit te Napoli.
E vetmja skuadër që ka avancuar dhe vazhdon të insistojë për Elseid Hysajn është Roma.

Kryeqytetasit shohin te futbollisti shqiptar një garanci për anën e djathtë të mbrojtjes, ç’ka do ti jepte më shumë liri Florencit për të avancuar në sulm. palët do të takohen sërish këtë javë për të gjetur një rrugë të mesme, dhe shumëkush mes ekspertëve të merkatos mendon se 15 milionë Euro është shifra që do të pranojnë të dy ekipet.

Në shitje te Napoli është së fundmi dhe Ounas, lojtar që ishte protagonist me Algjerinë duke fituar Kupën e Kombeve në Afrikë. Anësori sulmues i pëlqen Fiorentinës dhe Kaljarit, por nuk është gjetur formula e duhur për të kënaqur financiarisht skuadrën jugore.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*