Templates by BIGtheme NET

Të dashuruar me futbollin, stadiumi plot e përplot edhe për sfidën e kategorisë së katër në Brazil

Në Brazil janë të dashuruar me futbollin aq sa nuk ka rëndësi se ku luhet dhe për çfarë objektivi luhet pasi tifozët nuk mungojnë asnjëherë në shkallët e stadiumit.

Një ndeshje e kategorisë së 4-t në Brazil po bën xhiron e botës pasi për të parë sfidën mes Manaus dhe Brusque që vlente ngjitjen një kategori më lart, ishin të pranishëm në stadiumin “Arena Amazonia” plot 44 mijë e 896 tifozë.

Sfida u fitua nga Brusque me penallti me këtë fundit që u ngjitën në Serinë C të futbollit brazilian.

Një ndeshje e kategorisë së 4-t në Brazil po bën xhiron e botës pasi për të parë sfidën mes Manaus dhe Brusque që vlente ngjitjen një kategori më lart, ishin të pranishëm në stadiumin “Arena Amazonia” plot 44 mijë e 896 tifozë.

Sfida u fitua nga Brusque me penallti me këtë fundit që u ngjitën në Serinë C të futbollit brazilian.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*