Templates by BIGtheme NET

Barça i mbyll derën Interit për Arturo Vidal

Gjiganti katalunas e preferon shitjen përfundimtare të mesfushorit kilian, jo huazimin

Barcelona e ka refuzuar ofertën më të re të Interit për Arturo Vidalin, shkruan Gazeta Express.

Gjiganti italian ia kishte propozuar atij katalunas huazimin e mesfushorit kilian.

Mirëpo, kampioni spanjoll e preferon më shumë shitjen përfundimtare të mesfushorit kreativ.

Sipas të së përditshmes spanjolle “Mundo Deportivo”, klubi nga Camp Nou po planifikon ta shesë Vidalin për 40-50 milionë euro dhe ato t’i shpenzojë për blerjen e Neymarit, natyrisht duke shtuar edhe të tjera.

Vidal i kishte zhvilluar 33 ndeshje në La Liga me klubin Blaugrana sezonin e kaluar duke e ndihmuar ekipin e Ernesto Valverdes ta mbrojë titullin e kampionit në Spanjë.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*