Templates by BIGtheme NET

Kukësi mposht Partizanin në sfidën hapëse të Superligës

Kukësi ka mposhtur Partizanin në sfidën hapëse për sezonin e ri në Kategorinë Superiore.

Verilindorët fituan me rezultatin 1-0 përballë të kuqve pasi në minutën e 39’ Vasil Shkurtaj u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë!

Minutën e 63′ arbitri nxjerr dy kartona të kuq për shkak të gjesteve antisportive! Ndëshkohen Bruno Lulaj për Kukësin dhe Solomon i Partizanit.

Sulmuesi i kuq godet me kokë mbrojtësin e Kukësit, teksa ky i fundit e shtyn. Nuk fal gjyqtari Jorgji, që i largon të dy nga fusha.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*