Templates by BIGtheme NET

Tentuan të udhëtonin jashtë Shengenit me dokumente false, arrestohet 5 shqiptarë në Itali

Pesë shqiptar janë arrestuar nga policia italiane në aeroportin e Ciampinos pasi u kapën me dokumente false.

Shqiptarët kishin blerë dy bileta që përputhen, një në emër të kuponit dhe një në emër të dokumentit të rremë.

Me njërën prej dokumenteve ata do të lejoheshin të hynin në zonën Shengen, dhe më pas ata do të merrnin një tjetër avion me biletën e dytë për të bërë një fluturim që nuk iu lejohej.

Të pestë shqiptarët u arrestuan për mbajtje dhe përdorim të dokumenteve të rreme dhe të përshtatshme për kalimin e kufijve. Gjykata italiane i ka dënuar ata me një vjet e gjysmë burg.  Në rast përsëritjeje dënimi i tyre do të shtohet.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*