Templates by BIGtheme NET

Kosova mundet nga Anglia 5-3, por ka ende mundësi të mira për në Euro 2020

Kosova ka mundur të shënojë dy gola në pjesën e dytë ndaj një Anglie që e uli disi ritmin.

Kombëtarja e Challandes gjeti dy gola me Berishën e Muriqin e duhet thënë se bëri një ndeshje të mirë nëse kihet parasysh forca dhe cilësia e kundërshtarit.

Pas kësaj humbjeje, ka zbritur në vendin e tretë, por ka ende mundësi të mira të luftojë për vendin e dytë, ndërsa kreu pritet t’i përkasë Anglisë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*