Templates by BIGtheme NET

Bylykbashi dhe Kaso tregojnë shkeljet nga votimet e 30 qershorit

Partia Demokratike nëpërmjet dy funksionarëve të saj Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso kanë dalë në një konferencë për mediat për të dhënë shpjegime rreth procesit të votimit të 30 qershorit ku kanë dhënë evidenca rreth shkeljeve të kryera.

Sipas Bylykbashit janë kapur me dhjetra shkelje në votimin apo edhe numërimin e votave. Shkeljet sipas dy funksionarëve janë shkelje substanciale që do e bënin të gjithë procesin të pavlefshëm.

Sipas tyre, ka pasur edhe rritje manipulative të zgjedhësve në disa qendra zgjedhore.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*