Templates by BIGtheme NET

Meta: Informacioni  për djegien e Kuvendit i vërtetë, do e tregojnë dokumentet

Presidenti Ilir Meta u përgjigj lidhur me deklaratën në Komisionin Hetimor të ngritur për shkarkimin e tij se posedonte një dokument nga shërbimet informative se do digjej Kuvendi.

Meta deklaroi se nuk ishte gënjeshtër dhe se informacioni është i vërtetë dhe do tregohet edhe nga dokumentet.

“Një ditë para të se publikoja veprimin për dekretin për zgjedhjet se kam pasur informacione, kjo është e vërtetë. Nuk kam thënë asnjë herë gënjeshtër. Kam dhe informacione të tjera. Presidenca i ka kthyer përgjigje Kuvendit dhe institucionit që i përket ky informacion. Informacioni është totalisht i vërtetë. Ajo që mund tju them është se, do ti ndiqni zhvillimet e asaj kohe. Nuk do të ketë vetëm dokumente të sakrifikuara si sekret. Do ta kuptoni se ishte një situatë tërësisht e çmendur, që e tha edhe raporti final i OSBE/ODIHR“-deklaroi Meta. 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*