Templates by BIGtheme NET

“Presidentin e keni nga vendi i rakisë, s’i trembet gotës së shampanjës” – Batuta e Metës

Gjatë konferencës për shtyp, presidenti Meta ka bërë një batutë teksa iu referua datës 18 tetor, kur do vendoset për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me BE-në.

“Presidentin e keni nga vendi i rakisë dhe s’ka si ti trembet gotës së shampanjës për të festuar. Jemi ende në kohë me përgjegjësi maksimale ta bëjmë një festë të vërtetë. Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut thonë: Mos bëni Bajram me men. Unë i kam bërë të gjitha përpjekjet. Presidenti s’mund të bënte më shumë.” – tha Meta.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*