Templates by BIGtheme NET

Socialistët rrëzuan dekretet e Metës, reagon Presidenca: Me klithma të porositura kërkojnë të spostojnë vëmendjen nga miratimi i PPP-ve anti-kushtetuese

Pas rrëzimit në Kuvend nga socialistët të dekreteve të Kreu të Shtetit Ilir Meta ka reaguar Presidenca e cila i ka quajtur reagimet nga eksponentët e mazhorancës si klithma të porositura për të hequr vëmendjen nga kontratat korruptive të PPP-ve në kundërshtim me Kushtetutën.

E ftojmë të Çmendurën E. të lexojë raportin final të OSBE/ODIHR për dekretin kushtetues të Presidentit Meta dhe sjelljet antikushtetuese të Kuvendit, KQZ dhe Kolegjit Zgjedhor, që i provojnë të gjithë botës demokratike kapjen e shtetit nga Rilindja moniste.
Klithmat anti-presidenciale të porositura sot me urgjencë duan të spostojnë vëmendjen nga miratimi kokëfortë i PPP-ve më të shtrenjta në botë, në kundërshtim me Kushtetutën, ligjin dhe interesin publik, dhe në kurriz të qytetarëve shqiptarë
”-shkruan zëdhënësi i Metës.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*