Templates by BIGtheme NET

Katica Janeva shkarkohet nga të gjitha funksionet publike

Ish-kryeprokurorja speciale, Janeva, është shkarkuar nga të gjitha funksionet publike pas shkarkimit si Kryeprokurore Speciale.

Vendimi është marrë nga Këshilli i Prokurorëve pas takimit të sotëm Janeva po qëndron e burgosur deri në një vendim tjetër të gjykatës që po shqyrton rastin e korrupsionit “Reket” për të cilin është e akuzuar edhe Janeva.

Kjo është pohuar nga kreu i Këshillit të Prokurorëve, Aco Kolevski, i cili deklaroi: “Po, ajo është shkarkuar dhe është sjellë vendim për ndërperje të detyrës së saj në Gjevgjeli”, shkruan Ina-online.net

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*