Templates by BIGtheme NET

Mbappe konfirmon mungesën kundër Realit: Jam shumë i trishtuar

Jo vetëm Neymar, por edhe Kylian Mbappe do të mungojë në ndeshjen e parë të PSG-së, të vlefshme për grupet e Champions League.

Mbappe pësoi një dëmtim të muskujve në ndeshjen kundër Toulouse dhe megjithëse ai u stërvit individualisht javën e kaluar, do ta humbasë ndeshjen kundër Los Blancos.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Mbappe përmes rrjeteve sociale.

“Tashmë është zyrtare, nuk do ta nis sezonin tonë europian kundër Realit. Jam shumë i trishtuar që nuk jam në gjendje të luaj por do të ofroj të gjithë mbështetjen time për skuadrën nga tribuna dhe shpresoj të rikthehem në 100% për të dhënë kontributin tim”, shkroi Mbappe.

Në ndeshjen kundër Realit do të mungojë edhe Neymar i cili u dënua sezonin e kaluar me mungesë në 3 ndeshje për shkak të disa komenteve në rrjetet sociale.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*