Templates by BIGtheme NET

Aksidenti i frikshëm, bie 20 metra në greminë me motor por mbijeton (Video)

Një sportist i njohur nga Teksasi, SHBA, Rick Hogge, i mbijetoi mrekullisht një përplasjeje të tmerrshme, pasi ra nga një shkëmb mbi 20 metra i lartë, ndërsa po drejtonte një motor në një rrugë shkëmbore në Kolorado.

Hogge ishte duke udhëtuar me motorin e tij bashkë me miqtë kur ndodhi incidenti i frikshëm. Ndërsa ai po ecte nëpër shtegun e ngushtë, motori papritmas goditi një shkëmb që e dërgoi atë duke fluturuar më shumë se 20 metra në një greminë para se të binte në lumë.

Incidenti i frikshëm u kap nga një pajisje që regjistron video të bashkangjitur në helmetën e tij dhe pamjet tregojnë se si Hogge humbi ekuilibrin e tij ndërsa përpiqej të shmangte shkëmbinjtë.

Ai u gjet nga miqtë e tij që e ndihmuan të ngjitej përsëri lart në shkëmb.

“Mendova për fëmijët e mi gjatë rrugës poshtë,” tha ai, duke kujtuar incidentin që i kërcënoi jetën.

“Pra, kaq shumë gjëra thjesht shkuan përsosmërisht për të më lejuar të mbijetoj dhe unë me të vërtetë ndjej se është vullneti i Zotit arsyeja pse unë jam këtu tani,” shtoi ai.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*