Templates by BIGtheme NET

Fitorja e parë e ekipit të tij, Diego Maradona thyen rrjetin me një kërcim (VIDEO)

Fitorja e parë e legjendës së Argjentinës, Diego Maradona, si menaxher i ekipit |Gimnazia, ka tërhequr shumë vëmendjen e rrjetit.

Kjo për shkak të mënyrës së festimit të ish-futbollistit 58-vjeçar. Ekipi i tij mposhti me rezultatin 4-2 Godoi Kruz në transfertë.

Mirëpo përpara kësaj ndeshjeje, kjo skuadër kishte shënuar vetëm 1 barazim dhe 8 humbje.

Maradona i gëzuar nga fitorja bën një kërcim në dhomat e zhveshjes që po bën xhiron e rrjetit.

Sulmuesi legjendar, konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në historinë e këtij sporti dhe ka qenë një figurë e diskutueshme për pjesën më të madhe të karrierës së tij.

Maradona ka vuajtur nga një numër shqetësimesh shëndetësore vitet e fundit por duke gjykuar nga videoja e mësipërme, të paktën gjunjët e tij duket se janë në gjendje të mirë pas operacionit që bëri në verë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*