Templates by BIGtheme NET

Italia prezanton fanelën e re, e frymëzuar nga ajo e fitores me Argjentinën

Kombëtarja italiane ka prezantuar fanelën e re të saj.

Ajo është e frymëzuar nga fitorja e kombëtarez axurre ndaj Argjentinës në dhjetor të vitit 1954 në stadiumin “Olimpico” të Romës me rezultatin 2-0.

Fanela është rimodeluar nga kompania “Puma” dhe pritet të vishet për herë të parë nga lojtarët në ndeshjen e 12 tetorit ndaj Greqisë.

Për më shumë ndiqni fotot e mëposhtme.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*