Templates by BIGtheme NET

Aksident në Shkodër, makina përplas të miturin

Një makinë ka aksidentuar të miturin në Shkodër.

Ngjarja ka ndodhur në Unazën Perëndimore.

I mituri është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore, ndërsa  drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.10.2019, rreth orës 17:45, në unazën Përendimore tek ish Zukthkashta, Shkodër, mjeti me targa AA133SH, drejtues shtetasi E. H. 37 vjeç, ka përplasur një fëmijë E. H. vjeç 10, banues lagjen Salo Halili, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjeksore dhe ndodhet në sallën e operacionit, nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi mjetit u shoqërua në ambientet e D. V. P. Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*