Templates by BIGtheme NET

Meta: Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua

Kreu i Shtetit Ilir Meta deklaroi në “Open” se Komisioni i Venecias nuk ka rëndësi për të por vetëm Kushtetuta e Shqipërisë është e rëndësishme.

Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua. Për mua ka rëndësi Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë. vendimi apo mendimi i Komisionit të Venecias ka të bëjë me integritetin e Komisionit të Venecias, nuk ka të bëjë me integritetin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe ME raportin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë me Kushtetutën e vendit tim. Kaq!”-deklaroi Meta.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*