Templates by BIGtheme NET

Thanin hashash në një fermë, kapen dy shtetas shqiptarë në Itali

Dy persona me origjinë shqiptare, përkatësisht 26 dhe 34 vjeç, u arrestuan nga karabinierët e Vinovës brenda një ndërtese bujqësore në Candiolo, jashtë Torinos.

Kërkimet në ndërtesë bënë të mundur sekuestrimin e një sasie prej 22 kg lëndë narkotike.

Hetimet e mëtejshme janë duke u zhvilluar nga hetuesit për të gjurmuar biznesin e dy shqiptarëve dhe për të identifikuar sheshet e tregut të drogës.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*