Templates by BIGtheme NET

Përfundon në barazim pa gola pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë

Ka përfunduar në barazim pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë për kualifikueset e Euro 2020 në Grupin H.

Loja në fraksionin e parë u karakterizua në duele të shumta por pa raste kritike për gol.

Në pjesën e parë grinta e lojtarëve dhe duelet u ndëshkuan edhe me karton të verdhë për shkak të tensioneve mes lojtarëve.

Për Shqipërinë u ndëshkuan Dermaku, Bare dhe Memushaj, ndërsa për Turqinë Demiral dhe Ayhan.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*