Templates by BIGtheme NET

Interi “poker” golash ndaj Sassuolos

Interi ka fituar sfidën e sotme ndaj Sassuolos me rezultatin 3-4.

Zikaltrit kanë shënuar të parët me Lautaro Martinez që në minutën e 2-të. Më pas Berardi barazoi shifrat në minutën e 16’.

Revanshin për Interin erdhi nga Lukaku i cili në minutën e 38 të pjesës së parë tundi rrjetën, ndërsa në të 45’ trefishoi rezultatin.

Në pjesën e dytë Martinez katërfishoi shifrat me penallti.

Sassuolo nuk u pajtua me rezultatin pasi me Djuricic dhe Bogan trefishuan rezultatin.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*