Templates by BIGtheme NET

Shkopa, grushta dhe shkelma, tifozët e Olimpiakosit rrahin ata të Bajernit

Sfida mes Olimpiakosit dhe Bajernit të moshës 19-vjeç u kthye në tribuna një sherr masiv mes tifozëve.

Huliganët e skuadrës greke kanë sulmuar tifozerinë mike.

Në stadiumin “Peristeri”, në minutën e 84-t të ndeshjes që po luanin ekipet U-19, ndodhi diçka e paimagjinueshme. Huliganët e Olimpiakosit, pushtuan fushën me shkopa dhe materiale të forta nëpër duar, dhe shkuan për të sulmuar tifozët e Bajernit, edhe me flakadanë.

Për disa minuta, ndeshja dhe gjithçka ngriu aty, ndërkohë që lojtarët dolën nga fushë. Pamjet që shfaqin mediat greke, tregojnë tifozë të gjakosur pas sherrit.

Ndërkohë, i menjëhershëm ishte falja që klubi i Olimpiakosit i kërkoi tifozëve të Bajernit, ndërkohë që UEFA pritet të ndëshkojë ashpër klubin grek për këto trazira. Ndërkohë, pamjet e mëposhtme janë vërtetë të frikshme.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*