Templates by BIGtheme NET

Vrasja e 55-vjeçarit në Shkodër, prangoset i afërmi i viktimës

Është zbardhur vrasja e ndodhur në fshatin Shtoj në Shkodër ditën e djeshme, ku viktimë mbeti 55-vjeçari Lazër Arraj.

Sipas policisë, vrasja dyshohet se është kryer nga i afërmi i tij, 26-vjeçari Marash Arraj për shkak të konflikteve të mëpërparshme mes dy familjeve.

Njoftimi e policisë

Shkodër

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur dje, ku mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi L. A. Arrestohet autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje.

Nga strukturat e D. V. P. Shkodër nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë një pune intensive hetimore dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative është bërë dokumentimi ligjor dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar, shtetasit:

M. A., 26 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi dje më datë 21.10.2019 dyshohet se ka vrarë me armë zjarri shtetasin L. A., në fshatin Palaj, Njësia Administrative Shosh, Shkodër.

Kjo ngjarje dyshohet të ketë ndodhur për konflikte të mëparshme mes familjeve. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*