Vendosni fjalën kyçe....

Raketa për të fikur zjarrin në ndërtesat 300 metra të larta, risia e zjarrfikëseve në Kinë (Video)

Kina ka nisur të përdorë një formë inovative për të luftuar zjarrin në katet e larta të ndërtesave shumëkatëshe ku ndërhyrja e zjarrfikësve është tejet e vështirë.

Ajo përdor për këtë raketat që lëshohen nga mjetet zjarrfikëse të armatosura për këtë mision.

Këto raketa mund të qëllojnë objekte deri në 300 metra lartësi dhe pasi godasin objektivin ato lëshojnë një pluhur që është gjendje të shuajë zjarrin brenda pak çastesh.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme.