Templates by BIGtheme NET

Pas Cutrones, ekipi anglez kërkon të marri edhe mesfushorin e Milan

Drejtuesit e Wolverhapton janë vendosur në kërkim të një mesfushori dhe shikojnë si lojtarin e duhur për të shtuar në organikën e tyre, mesfushorin e Milanit Franc Kessie.

Lojtari nga Bregu i Fildishtë nuk ka i bindur drejtuesit dhe trajnerin Pioli këtë fillim sezoni, ku në 11-të ndeshje ka realizuar vetëm një gol. këto paraqitje mund të ndezin dritën e gjelbër për transferimin e 22 vjeçarit në Angli që në merkaton e janarit, nëse Wolves ofron 25 milionët e eurove të kërkuara nga Milan.

Nëse kjo marrëveshje do të finalizohej Kessie do të gjente në Angli ish shokun e tij të skuadrës Patric Crutone të cilët kanë luajtur 2 sezone së bashku në Milano.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*