Templates by BIGtheme NET

E para herë në histori, finalja e Ligës së Kampionëve 2024 mund të luhet jashtë Europës

Raportet nga SHBA sugjerojnë se UEFA po eksploron mundësinë për ta zhvilluar finalen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s në Amerikë.

Një raport nga ‘Morning Consult’ sugjeroi se UEFA ka qenë në kontakt me partnerë të mundshëm tregtarë në lidhje me mundësinë e sjelljes në Shtetet e Bashkuara të finales së Ligës së Kampionëve në vitin 2024.

Agjensia e kontraktuar e UEFA-s që merret me interesat globale tregtare të UEFA-s, ‘TEAM Marketing AG’, raportohet se ka qenë në kontakt me partnerë të mundshëm tregtarë dhe mbajtës të të drejtave të mediave në lidhje me planin e ndjekur.

Është raportuar se Nju Jorku u ishte shitur partnerëve të mundshëm si një vend i mundshëm i finales për kompeticionin prestigjioz, që kurrë nuk është luajtur jashtë Evropës.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*