Templates by BIGtheme NET

Anglia shpartallon Kosovën 4-0, Çekia mundet në transfertë

Anglia ka shpartalluar Kosovën me rezultatin 4-0.

Kur u duk se ndeshja do përfundonte 2-0 pas goli të shënuar nga Kane në minutën e 75-të, kanë ardhur dy gola të shpejtë nga kombëtarja e ‘3 Luanëve’ me anë të Rashford në minutën e 83-të dhe Mount në minutën e 91-të.

Tashmë Kosova do e provojë nga faza play-off kualifikimin në Euro 2020.

Çekia nga ana tjetër u mund në Bullgari prej vendasve sado që kjo gjë nuk ndryshon gjë në renditjen e ekipeve.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*