Templates by BIGtheme NET

Zbulohen disa nga sendet e çmuara që u grabitën në muzeun e Dresdenit (Fotot)

Policia ka publikuar pamjet e para të disa prej sendeve të vjedhura nga Kalaja e Dresdenit gjatë grabitjes së muzeut në Gjermani.

Thesaret përfaqësojnë vetëm një pjesë të 100 artikujve që janë marrë gjatë grabitjes.

Njoftimi tregon madhështinë e përfshirë në koleksionin e rrallë të muzeut dhe lë të kuptohet se në shkallën e humbjes.

Ndër artikujt e zbuluar deri më tani janë një shpatë, një varg perlash dhe koleksion bizhuterish të paçmuara të shekullit të 18-të, që përmbajnë mijëra diamante.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*