Templates by BIGtheme NET

Sassuolo ndal Juven, Inter përfiton dhe merr kryesimin, Milan fiton me Parmën

Kanë përfunduar disa nga sfidat më të rëndësishme të Seria A të cilat kanë prodhuar edhe reokadë në krye të tabelës.

Me barazimin e Juventusin 2-2 ndaj Sassuolos ka përfituar Interi i cili fitoi ndaj Spal duke marrë edhe  kreun e Seria A.

Në barazimin e Juventus shënoi Bonucci dhe Ronaldo, ndërsa Sassuolo gjeti rrjetën me anë të Boga dhe Caputo.

Në San Siro, Lautaro Martinaz me dy gola në pjesën e parë i dha fitoren Interit ndërsa Spal shënoi golin që ngushtoi rezultatin me Valotin.

Kurse, kuq e zinjtë e Milan kanë gjetur më në fund një fitore, ku këtë javë mposhtën Parmën me rezultatin 0-1.

Goli u shënua nga Theo Hernandez.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*