Templates by BIGtheme NET

Pioli nuk bind, drejtuesit e Milanit zbulojnë në Francë timonierin e stolit

Stefano Pioli duket se nuk ka bindur Milanin për të qëndruar më gjatë në drejtimin e skuadrës.

Drejtuesit e “Djallit” kanë një emër në mendje për sezonin e ardhshëm. L’Equipe raporton se Milani pëlqen shumë Paulo Sousen. Portugezi mori drejtimin e Bordeaux marsin e kaluar dhe po bën një punë shumë të mirë.

Bordeaux renditet përkohësisht në vend të tretë dhe ëndërron kualifikimin në Champions League. 49-vjeçari, i cili është aktivizuar si futbollist me Juventusin, Interin dhe Borussia Dortmund, ka një eksperiencë të madhe, teksa në Serie A ka drejtuar ekipin e Fiorentinës.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*