Templates by BIGtheme NET

U dëmtua nga tërmeti, shembet shkolla e Bubqit

 Shembet shkolla në Bubq, e cila kishte mbetur e dëmtuar pas tërmetit të 26 nëntorit.  Mësohet se nënësit e shkollës së Përgjithshme “Selman Daci” , do të transferohen në Fushë-Krujë.

Shkolla e fshatit Bubq kishte dëmtime të shumta në strukturë dhe u vlerësua nga grupet e inspektimit si e pabanueshme.
Në këtë shkollë, e cila ishte ndëruar që në vitin 1988, mësonin 261 nxënës, duke nisur nga cikli parashkollor deri në vitin e fundit të gjimnazit.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*