Templates by BIGtheme NET

Manchester City “bie” në derbi, Liverpool “marshon” i qetë në krye

Pas humbjes në derbin ndaj Manchester United, ekipi i drejtuar nga trajneri Guardiola, Manchester City, ka dalë praktikisht nga gara për titull.

Pas fitores së Liverpulit, largësia në pikë mes dy ekipeve ka shkuar në 14 pikë dhe ekipi i teknikut Klop sheh si rival të vetëm për titullin kampion Leicester-in që e ndjek këmba-këmbës me 10 pikë më pak.

Liverpuli është ekipi i vetëm që nuk ka asnjë humbje në kampionat dhe praktikisht shkon i sigurt drejt titullit kampion, megjithatë sezoni nuk ka mnbërritur ende në gjysmën e tij dhe ‘të kuqtë’ kanë ende shumë rrugë përpara.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*