Templates by BIGtheme NET

Real Madrid nuk gabon ndaj Espanyol, Chelsea mundet nga Everton

Real Madrid nuk e ka pasur të vështirë ndaj Espanyol duke fituar me rezultatin 2-0 në sfidën e La Ligas.

Rezultatin e zhbllokoi Rafael Varane ndërsa dyfishoi shifrat Karim Benzema.

Në Premier League, Chelsea gaboi ndaj Everton duke pranuar një disfatë me rezultatin 3-1.

Ka qenë Richalrson i cili shënoi i pari ndërsa pak pas fillimit të pjesës së dytë vendasit dyfishuan me Calvert-Leëin. Të besuarit e Lampard reagun pas këtij episodi duke shkurtuar me Kovacic, por në minutën e 84 Leëin shënoi golin që vrau shpresat për londinezët dhe njëkohësisht golin e sigurisë për ekipin e tij.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*