Templates by BIGtheme NET

Atletico pazar në Seria A, kërkon Piatek dhe Mertens

Atletico Madridi është i interesuar për sulmuesin e Milanit dhe atë të Napolit për pjesën e dytë të sezonit

Atletico Madridi është në kërkim të një sulmuesi për pjesën e dytë të sezonit.

“Los Colchoneros” ditëve të fundit kishin shprehur interesim për Edinson Cavanin e Paris Saint-Germainit, por duket se sulmuesi uruguaian do të qëndrojë në kryeqytetin francez deri në fund të sezonit.

Mirëpo, e përditshmja spanjolle “AS” shkruan se tash klubi spanjoll i ka hedhur sytë kah Italia.

Në fakt, trajneri Diego Simeone e pëlqen sulmuesin e Krzysztof Piatekut të Milanit dhe Dries Mertensit të Napolit.

Sulmuesi polak pritet të largohet nga “Rossoneri” pas arritjes së Zlatan Ibrahimovicit, kurse sulmuesit italian i skadon kontrata me ekipin napolitan në qershor.

Gjithashtu, Atletico e pëlqen dhe sulmuesin e Borussia Dortmundit, Paco Alcacer dhe atë të Wolverhamptonit, Patrick Cutrone.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*