Templates by BIGtheme NET

Përplaset gjatë garës, humb jetën motoristi Paulo Goncalves

Motoristi portugez Paulo Goncalves, ka humbur jetën në një aksident gjatë garës së Dakarit, në Arabinë Saudite.

Siç shkruan BBC, sportisti 40-vjeçar pësoi një aksident pasi kaloi 276 kilometra gjatë fazës së shtatë të garës. Gonsalves u përplas me njërën prej dunave me rërë.

Sipas një deklarate nga organizatorët e eventit, Goncalves ishte shpallur i vdekur në spital pasi pësoi një atak kardiak.

Sporti i garave “Rally” është një nga kompeticionet më të ndjekura në botë dhe po mbahet për herë të parë në Arabinë Saudite.

Motoçiklistë e shoferë të garave, përfshirë kampionin botëror në “Formula 1” Fernando Alonso, po garojnë në automjete të ndryshme në 12 faza.

Goncalves, i cili u shpall kampion bote në vitin 2013, po merrte pjesë në këtë garë për herë të 13-të.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*