Templates by BIGtheme NET

FIFA dënon Flamurtarin, i bllokon merkaton për tre sesione

FIFA ka dënuar klubin e Flamurtarit që për tre sesione të mos kryejë merkato për shkak të mos-rregjistrimit të lojtarëve.

Vendimi është marrë që në 4 shtator të vitit 2019 për shkak të problemeve të trashëguara vit pas viti me borxhet e pashlyera ndaj futbollistëve, raporton Panorama Sport.

Tashmë Flamurtari nuk merr dot lojtarë për këtë muaj, merkaton e verës 2020, si dhe janarin 2021.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*