Templates by BIGtheme NET

Grabitet gjatë natës televizioni lokal në Peqin

Grabitet gjatë natës një televizion lokal në Peqin. Sipas BalkanWeb, disa persona ende të paidentifikuar kanë shqyer derën kryesore të godinës së televizionit ‘Klaudiana’ dhe kanë dëmtuar disa nga pajisjet e studios së transmetimit.

Më pas ata kanë marrë televizorët plazma që ndodheshin aty. Ka qenë një nga punonjësit e televizionit, i cili ka kuptuar defektin, pasi ka shkuar për të verifikuar shkaktun e defektit në sinjalin e transmetimit.

Administratori i televizionit ka bërë më pas një denoncim për vjedhjen, ndërsa policia ende nuk ka publikuar të dhëna mbi ngjarjen.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*