Templates by BIGtheme NET

Liverpuli “vret” kampionatin, shkëputet me 16 pikë nga Mançester Siti

Liverpuli nuk di të ndalet këtë sezon. Ekipi i drejtuar nga gjermani Klop ka mposhtur në ‘Anfield’ Mançester Junajtid me dy gola të Van Dijk e Salah.

Kjo fitore e çon largësinë nga Maçester Siti në 16 pikë, një largësi e kionsiderueshme që rrit edhe më shumë mundësitë për titullin kampion, që këtë sezon pritet të rikthehet në Liverpul pas më shumë se 30 vjetësh mungesë.

Junajtid nga ana e tij ka rrëshqitur në vendin e pestë dhe objektivi i vetëm për t’u arritur është vendi i katërt që do të thotë pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*