Templates by BIGtheme NET

Pacolli paralajmëron ndaj Alma Lamës për gazin lotsjellës të përdorur në Shqipëri

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Pacolli, ka paralajmëruar padi ndaj ish-ambasadores së Kosovës në Itali, Alma Lama.

Ai e ka bërë njoftimin në Facebook ku e quan Lamën gënjeshtare që do i duhet të përgjigjet në gjykatë për shpifjen ndaj tij.

‘Lexova sot deklaratën e një gënjeshtareje që paska shpifur se gjoja unë qenkam i përfshirë në dërgimin e gazit lotsjellës në Shqipëri! Personi në fjalë ka shpifur qëllimshëm në llogari timen dhe për këtë akt, gënjeshtra e saj do të verifikohet në Gjykatë’, shkruan Pacolli.

Mbrëmë ish-ambasadorja Lama shkruante se Pacolli kishte premtuar se do jepte 1 milion euro për tërmetin në Shqipëri, por ka dërguar 500 granata helmi, gaz lotsjellës.

‘Premtoi se do të jepte 1 milion euro për tërmetin në Shqipëri, por, dërgoi 500 granata helmi, gaz lotsjellës’, ka shkruar Lama.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*