Templates by BIGtheme NET

“Airbus” prezanton “skifterin”, modelin e avionit që nuk është parë deri sot

Kompania gjigante e prodhimit të avionëve, Airbus, ka prezantuar skicën e modelit të avionit të ardhshëm që ngjason në fakt me një skifter.

Modeli demonstrues prej dy metrash, i shfaqur në ‘Singapor Air Show’ të martën, tregon pamjen që pritet të ketë mjeti i ri ajror që do përdoret nga kompania.

Ai është quajtur ‘Maveric’ dhe është provuar në qershor të vitit të kaluar në Francë e pritet të nisë fluturimet në tremujorin e dytë të vitit 2020.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*