Templates by BIGtheme NET

“Birds of Prey” e Margot Robbie-t ndryshon emrin në një përpjekje të dëshpëruar për të shitur bileta

Pas një fundjave zhgënjyese për “Birds of Prey”, Margot Robbie i ka ndryshuar emrin filmit. Kompania Warner Bros. beson se shikuesit e mundshëm nuk janë të vetëdijshëm se filmi ka të bëjë me personazhin e Harley Quinn, dhe se është vazhdim i Suicide Squad.

Titulli i ri është “Harley Quinn: Birds Of Prey”.

Siç shkruan Verge, investitorët kishin parashikuar një fitim prej rreth 50-55 milionë dollarë në tregun vendas, por arriti vetëm 33 milionë dollarë. Në 78 tregjet ndërkombëtare mendohet se ka fituar 48 milion dollarë.

Sipas Warner Bros., koronavirusi ndikoi në shitjet e biletave dhe pse në Korenë e Jugut filmi doli i dyti në vend duke bërë 1.9 milionë dollarë.

“Birds Of Prey” nuk planifikon të transmetohet në Kinë, vendin më të prekur nga koronavirusi, e në fakt as ‘Suicide Squad” nuk ka qenë lancuar atje.

Kinematë në Kinë janë tregu i dytë më i madh në botë i filmave.

Sipas Daily Mail, filmi i ri i aktores dhe producentes Margot Robbie kushtoi rreth 100 milionë dollarë për t’u bërë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*