Templates by BIGtheme NET

Shfaqet në Skoci skeleti i krijesës gjigante, askush s’e di çfarë është

Të fiksuarit pas mitit të Loch Ness-it dhe ‘dashnorët’ e teorive konspirative kanë kapsallitur sytë, pasi një skelet gjigant doli në bregdetin e Aberdeen, Skoci, duke nxitur zëra se kafsha mitike kishte ngordhur.

Mbetjet misterioze dhe gjigane dolën në bregdet pasi stuhia Ciara goditi Skocinë.

Një fotografi nga eshtrat e krijesës u publikuan në rrjetet sociale dhe mediat skoceze më 9 shkurt duke shkaktuar një mori teorish konspirative.

Një pjesë e komentuesve hamendësuan se bëhej fjalë për një krokodil gjigant të ujrave të kripura ose oktapod, ndërsa të tjerë thanë se mund të bëhej fjalë për skeletin e një balene.

Ndërsa sipas shkencëtarëve ka mundësi të bëhet fjalë për skeletin e një ngjale të madhe.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*