Templates by BIGtheme NET

Çelsi me bilanc pozitiv, Real Madrid me humbje, CIES skanon arkat e klubeve evropiane

Observatori i Futbollit CIES,, ka bërë llogaritë në arkat e klubeve evropiane protagoniste në dy hapësirat e fundit të merkatos.

Në raport shfaqet një listë interesante. Sa i takon klubeve me bilanc pozitiv, rezultatin më të mirë e ka Çelsi (+205 milionë), i ndjekur nga Benfika (+166) dhe Ajaksi (+137).

Sa i takon klubeve më me shumë shpenzime, lista udhëhiqet nga Real Madridi që ka një defiçit prej 181 milionësh, i ndjekur nga Aston Vila me -169 milionë dhe Barcelona me -166. Ja renditja e 10 vendeve të para në të dyja kategoritë.

Bilanc pozitiv

+205 Çelsi
+166 Benfika
+137 Ajaks
+92 Sporting
+75 Salcburg
+69 Lilë
+69 Hofenheim
+57 Sampdoria
+56 Eindhoven

+50 Empoli
+50 Paranaense

Bilanc negativ

-181 Real Madrid
-169 Aston Vila
-166 Barcelona
-151 Man.Junajtid
-141 Totenhem
-121 Monako
-111 Inter
-94 Juventus
-93 Fiorentina
-92 Herta

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*