Templates by BIGtheme NET

Juventusi bën detyrën e pret duelin Lacio-Inter, edhe Bajerni rimerr kreun në Gjermani

Juventusi ka mposhtur Breshian me rezultatin 2-0 duke reaguar pas humbjes së pësuar javën e shkuar.

Me golat e Dibalës e Kuadrados, bardhezinjtë janë ngjitur në krye të renditjes dhe presin të qetë ndeshjen e mbrëmjes mes rivalëve të Lacios e Interit.

Në kampionatin gjerman Bajerni i Mynihut ka shpartalluar Këlnin me rezultatin 4-1. Golat për bavarezët u shënuan nga Levandovski, Koman e Gnabri.

Me suksesin e sotëm, Bajerni i Mynihut është rikthyer në majë të renditjes me një pikë më shumë se Lajpcigu e katër më shumë se Dortmundi.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*