Templates by BIGtheme NET

Humbje dramatike për Kukësin, Tirana e përmbys dhe i rrëmben kreun

Një sfidë me shumë emocione ka qenë ajo e pasdites së sotme në ‘Air Albania’ mes Kukësit e Tiranës, dy rivale për titullin kampion.

Pas një pjese të parë pa gola, e dyta ka sjellë tre të tillë dhe përmbysje. Të parët në avantazh kaluan pritësit e Kukësit, me anë të një autogoli nga ana e mbrojtësit bardheblu, Kristi Vangjeli.

Kur u duk se kuksianët po shkonin të sigurt drejt fitores, një karton i kuq i marr nga Olsi Teqja i veriorëve në minutën e 84-ët, ndryshoi gjithçka.

Fillimisht ishte Batha ai që barazoi në minutën e 84-ët ndërsa 2 minuta më vonë, argjentinasi Torassa shënon golin e fitores për Tiranën.

Me këtë sukses kryeqytetasit janë ngjitur në krye të renditjes me dy pikë më shumë se Kukësi, ndërsa Partizani i ndjek në vendin e tretë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*