Templates by BIGtheme NET

Koronavirusi bën lëmsh kalendarin e Formula 1, shtyhen edhe tre gara

Pas shtyrjes së garave të Kinës, Bahreinit e Veitnamit, si dhe anulimit tre ditë para startit të Çmimit të Madh të Melbournit në Australi, Formula 1 ka vendosur të shtyjë edhe tre gara të tjera nga kalendari.

Bëhet fjalë për garën e Holandës, atë të Monacos dhe atë të Spanjës, ndërsa ende nuk dihet se kur do të zhvillohen këto gara.

Momentalisht Formula 1 është ndërpresë dhe nuk e ka zhvilluar ende garën e parë sezonale, ndërsa në ditët në vijim pritet të vendoset për riformatimin e kalendarit.

Gjithçka është duke ndodhur për shkak të pandemisë koronavirus, që është përhapur në tërë botën.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*