Templates by BIGtheme NET

Të gjithë, përveç 3 lojtarëve të Juventusit dalin negativë për koronavirusin

Juventus ka testuar për koronavirus të gjithë lojtarët e tij, por vetëm Paulo Dybala, Blaise Matuidi dhe Daniele Rugani kanë rezultuar pozitiv.

Mediat italiane shkruajnë se bardhëezinjtë, janë një nga klubet më të goditur në Serinë A me tre raste, pasi Dybala dhe e dashura e tij konfirmuan dje se të dy ishin infektuar.

Sipas Sky Sport Italia, çdo lojtar është testuar dhe këta të tre janë rezultatet e vetme pozitive. Këtu përfshihet edhe Cristiano Ronaldo, i cili ka qenë në izolim me familjen e tij në Madeira, si dhe lojtarët që u larguan këtë javë pas vetëm tetë ditësh në karantinë: Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic, Sami Khedira dhe Douglas Costa. Kur këta futbollistë të kthehen përsëri në Itali, ata do të duhet të futen përsëri në izolim për dy javë.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*