Templates by BIGtheme NET

Kërkesë edhe e Bashës/ Rama: Do shpallet shpejt edhe gjendja e fatkeqësisë natyrore

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në ABC News tha se shumë shpejt do shpallet edhe gjendja e fatkeqësisë natyrore.

Kreu i qeverisë u pyet edhe nëse do të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë vendin. Lidhur me këtë Rama tha se do e bëjë kur të vijë momenti.

Kjo është një pyetje që bëhet gjithmonë, kjo është një situatë që na ka gjetur në një gjendje fatkeqësie sidomos në vijën e kuqe ku e kishim të shpallura më parë ne nuk i kemi lënë gjë mangut asgjë. Do e bëjmë dhe atë por nuk është një ndryshim është thjesht akt formal”- tha kryeministri.

Shpallja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore ishte një nga kërkesat e bëra edhe kreu i opozitës së bashkuar për mbarvajtjen e situatës natyrore.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*