Templates by BIGtheme NET

UEFA shtyn finalen e Champions dhe Europa League

UEFA ka marrë vendimin për shtyrjen e ndeshjeve finale për shkak të koronavirusit.

Si rezultat i krizës së shkaktuar nga COVID-19 në Evropë, UEFA sot ka marrë zyrtarisht vendimin për shtyrjen e ndeshjeve të mëposhtme, të planifikuara fillimisht për majin 2020:

Përfundimi i Ligës së Kampionëve të UEFA-s për femrat

Finalja e UEFA Europa League

Finalja e Ligës së Kampionëve të UEFA-s

Ende nuk është marrë asnjë vendim në datat e rirregullimit. Grupi i punës, i krijuar javën e kaluar si rezultat i thirrjes së konferencës midis palëve të interesuara të futbollit evropian, i cili u kryesua nga Presidenti i UEFA-s, Aleksander Čeferin, do të analizojë opsionet e mundshme. Grupi tashmë ka filluar ekzaminimin e kalendarit.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*