Templates by BIGtheme NET

Kishte qenë në një festival me Dua Lipën, aktori ka frikë se është prekur nga koronavirusi

Aktori i filmit “Walking Dead” Daniel Newman, ka shkuar në spital pas dyshimeve për koronavirus.

38-vjeçari zbuloi në mediat sociale se ai ka shumë simptoma, por edhe pse është testuar për sëmundjen dhe ka paguar për këtë, mjekët nuk ia kanë dhënë rezultatet.

Newman fillimisht kërkoi falje që nuk iu përgjigj fansave që e panë atë në dhomën e urgjencës. Më pas ai tregoi se kishte qenë në një festival në Sidnei, së bashku me këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, dhe me disa të tjerë. Ai dyshon se e ka marrë virusin atje, në rast se është vërtet i infektuar.

“Unë mendoj se shumë fansa të ‘Walking Dead’ më panë në dhomën e urgjencës në lidhje me koronavirusin. Më falni nuk u përgjigja se më duhej kohë për ta kapërdirë. Pra, ja çfarë ndodhi.

Po, unë isha në Australi me Sam Smith, Dua Lipa dhe mijëra njerëz nga e gjithë bota për Mardi Gras Pride.

Unë isha ekspozuar ndaj disa të sëmurëve dhe fillova të shfaqja simptoma dhe më pas më njoftuan që dikush nga grupi ynë doli pozitiv për covid-19.”– tregon aktori.

Më pas aktori tregon peripecitë që ka kaluar, për t’i kërkuar ndihmë mjekëve që nuk i bënin tamponin. Për këtë atij i është dashur të paguajë mbi 9 mijë dollarë.

“Kam kaluar tërë ditën duke thirrur çdo urgjencë dhe spital por askush nuk kishte teste! Më në fund gjeta një dhomë urgjente që më tregoi se simptomat e mia përputhen dhe hyra menjëherë.

Unë i bëra të gjitha testet dhe ata më thanë se ngaqë kam ‘ simptoma të buta ’ qeveria nuk do t’i lejojë ata të përpunojnë testet e mia! Ata nuk janë të përgatitur, edhe pse të gjitha simptomat e mia përputhen. Ata lejohen vetëm të përpunojnë testet për ata që kanë simptoma të rënda, të moshuar ose njerëz që kanë qenë kohët e fundit në Itali dhe Kinë. Më kushtoi 9,116 dollarë dhe ata as nuk më dhanë rezultatet. “- tregoi aktori.

Ai përfundimisht u la i lirë nga spitali dhe u këshillua të qëndronte në karantinë në shtëpi, në rast se kishte COVID-19.

Pasi ndau eksperiencën e tij, Daniel Newman u kërkoi ndjekësve të tij të qëndrojnë të sigurt brenda në shtëpi, të lajnë duart dhe të ruajnë distancën me të tjerët.

View this post on Instagram

Thanks for all the concern! I guess a lot of #WalkingDead fans saw me in the emergency room regarding #CoronaVirus. Sorry I didn’t reply I needed time to process. So here’s what happened. Yes I was just in Australia with Sam Smith, Dua Lipa, and thousands of people from around the world for Mardi Gras Pride. I was exposed to some sick people and I started developing symptoms and then back in the states I was notified someone in our group tested positive for #Covid19. I spent all day calling every urgent care and hospital no one had tests! Finally I found one emergency room that told me my symptoms match and to come in immediately. I did all the tests and they told me because I have “mild symptoms“ the government won’t allow them to process my tests! They don’t have enough they’re not prepared, even though all my symptoms match. They’re only allowed to process “severe symptoms, elderly, or people recently in Italy and China”. It cost me $9,116!! and they didn’t even give me results. They sent me home and tons of other ill people that could potentially infect their communities, just telling us to “self Quarantine“. Why after almost 3 months since China is our country not prepared with tests, masks, hand sanitizer, toilet paper! Why after one day of shaky stock markets did they invest 1.5 trillion into the markets, but not the Healthcare system after three months! This was not a surprise, this was not being prepared. We’ve already gone through #H1N1 #SARS why didn’t we have a pandemic unit ready when this happens every few years!? Everyone please treat each other with kindness and Love ❤️! We are all going through this together. Young people are not immune, thousands of people are dying around the world. Please be safe, wash your hands, stay 6 feet or more away from people and stay home. I love you guys so much you can get a hold of me on here or Twitter if you need to talk I’m here for you. Love – D

A post shared by DANIEL NEWMAN (@danielnewman_) on

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*