Templates by BIGtheme NET

Vjosa Osmani e 2 deputetë të tjerë nga LDK-ja votuan kundër mocionit ndaj qeverisë Kurti

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj.

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK kanë votuar kundër mocionit, raporton Gazeta Express.

Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë, nga 117 sa ishin në prezent në sallë, ndërsa kundër votuan 36 deputetë dhe një prej tyre abstenoi.

 

Të ngjashme

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*